Individualios konsultacijos

Individualus psichologinis konsultavimas ir psichoterapija

 
Kada verta kreiptis?
Kai kamuoja dantų skausmas, paprastai nedvejojame ir nesitikime, kad kažkaip savaime išsispręs, nebent šis skausmas yra momentinis, situacinis. Taip pat yra ir su sielos skausmu - kai kamuoja nerimas, nepasitikėjimas, baimė, vienišumas, stiprus stresas, panikos priepuoliai, depresija, santykių kūrimo ir palaikymo sunkumai, gydytojų nepaaiškinami kūno skausmai, kai norisi suprasti, kaip kyla pasikartojančios problemos, metas skirti dėmesio sau. 
Trumpa istorija tiems, kam atrodo, jog vis nėra laiko ar pinigų savo sielos skausmui gydyti: kieme prie durų guli grėblys, ant kurio kaskart grįžus namo užlipam ir šis apdovanoja dar vienu guzu ant kaktos. Kuo toliau, tuo labiau skauda, situacija vis labiau piktina ir erzina. Bet.. nėra laiko stabtelėti, apsidairyti ir suprasti, kaip vis nutinka, kad kažkas kaukšteli į kaktą, nėra laiko pamatyti grėblį ir jį pakelti bei nunešti į sandėliuką... Ar tikrai?

Ko tikėtis?
Jei daugumos problemų kilmė yra sužeistas santykis su savimi ir kitais, tai mokslas vis patvirtina, jog pagrindinis gydantis elementas yra nuoširdus ir atviras santykis su psichologu (apimantis konfidencialumą, situacijų čia ir dabar tyrinėjimą, emocijų ir poreikių pažinimą, pagalbą įžvelgiant nematomas situacijų puses ir daugelį kitų elementų). Psichologo konsultacijos gali būti veiksmingos tuomet, kai žmogus pats nori pagalbos, yra pasiryžęs keistis ir nori būti atsakingas už savo sprendimus bei gyvenimą. Taigi jei norite, kad keistųsi Jūsų sutuoktinis ar kitas Jums svarbus žmogus, tačiau jis neturi noro eiti pas psichologą, verta prisiminti A.Mamontovo dainos žodžius - "jei nori keisti pasaulį, keisk pirmiau save".

Ko nesitikėti?
Dažnai baiminamasi, kad psichologai "lenda į dūšią" ir tarsi kiaurai mato žmones. Nesitikėkite būti nuskenuotu kaip rentgeno tyrime. Iš tiesų, Jūs esate tas, kuris intensyviai dirbsite, save atskleisdamas. Jūs sprendžiate, kokiu tempu, kiek toli ir kiek giliai norite tyrinėti savo pasaulį
. Psichologo tikslas yra padėti tyrinėti, padėti pažinti save (savo jausmus, poreikius, elgesį), tarsi veidrodyje atspindėti tai, ko aplinkiniai dažnai nedrįsta įvardinti.
Dar vienas dalykas - nesitikėkite momentinių rezultatų. Sunkumai atsiranda ne per vieną dieną, todėl jų sprendimas užtrunka. Tai kupinas patyrimų gijimo procesas, reikalaujantis įsitraukimo, laiko ir abipusiu pasitikėjimu paremto santykio.

Nuo ko pradėti?
Tikriausiai nuo sprendimo padaryti kažką dėl savęs. Anot A. Einšteino "Didžiausia beprotybė yra nuolat darant tą patį tikėtis kitokių rezultatų". Nereikia būti apgalvojus visko, ką pasakosite pirmame susitikime. Viskas, ko reikia, tiesiog išreikšti norą susitikti. Tą galima padaryti telefonu, el. paštu arba parašant žinutę mūsų kontaktų skiltyje.


Justina Petronytė

 Psichologė - psichoterapeutė


Vilma Liubeckienė

Psichologė

Tai gali būti Jūsų pirmas žingsnis.
Parašykite mums!

Atsakome labai greitai.


© 2017, Visos teisės saugomos